کتاب هنر هوش مصنوعی منتشر شد

کتاب هنر هوش مصنوعی منتشر شد 1

به گزارش روابط‌عمومی فرهنگستان هنر، یونس سخاوت، نایب‌رئیس گروه تخصصی چندرسانه‌ای فرهنگستان هنر، هنر هوش مصنوعی را با تمرکز بر تلاقی هنر و هوش مصنوعی در دوران انقلاب فناوری اطلاعات و اینترنت نگاشته و منتشر کرده است.

در مقدمه  کتاب هوش مصنوعی آمده است: در سال‌‌های اخیر، هوش مصنوعی به تقویت وسیع توانایی‌‌های انسانی منجر شده و توانسته است داده‌‌های پیچیده را به بینشی تبدیل کند که می‌‌تواند در حل مسئله به انسان کمک کند. این بینش می‌‌تواند راهگشای حل مسائلی باشد که صرفاً با تکیه بر قابلیت‌‌های انسانی انجام‌شدنی نیست.

هوش مصنوعی توانسته کیفیت زندگی انسان‌‌ها را بهبود ببخشد و کمک کند تا درک جدیدی از معنای رابطه انسان و ماشین داشته باشیم. این رابطه نه در تقابل با انسان، بلکه در همکاری انسان و ماشین است. رایانه‌‌های مبتنی بر هوش مصنوعی می‌‌توانند دنیاهای جدید و خارق‌‌العاده‌‌ای متشکل از تصاویر جذاب، صداهای متنوع و داستان‌‌های شگفت‌انگیز ایجاد کنند که قبلاً تجربه نکرده‌‌ایم.

شاید مهم‌ترین سئوالی که در خصوص هوش مصنوعی و هنر ممکن است مطرح شود آن است که آیا هوش مصنوعی، و به‌طور کلی ماشین، می‌‌تواند خلاق باشد؟

سؤال دیگری که ممکن است مطرح شود آن است که آیا هنری كه توسط یك ماشین ساخته شده ارزشمند است؟ از سوی دیگر، چگونه می‌‌توان خلاقیت هوش مصنوعی را ارزیابی کرد؟

این سؤالات و مسئله‌های دیگری که در زمینه هنر هوش مصنوعی مطرح است به انتشار کتابی در نُه فصل منتج شده است. در انتهای این کتاب نیز تصاویری رنگی از آثارِ به‌وجودآمده با هوش مصنوعی منتشر شده است.

این کتاب با شمارگان ۵۰۰ نسخه، در ۲۵۳ صفحه و با بهای ۱۸۵هزار تومان، توسط مؤسسه متن و دانشگاه هنر تبریز منتشر شده است.

علاقه‌مندان برای تهیه این کتاب ارزشمند می‌توانند با مراجعه به نشانی خیابان ولیعصر، نرسیده به چهارراه طالقانی، شماره ۱۵۵۰، کتاب‌فروشی انتشارات فرهنگستان هنر، و یا همين وبگاه مؤسسه متن اقدام کنند.

هنر هوش مصنوعی


یونس سخاوت

1,850,000 ریال

در سال‌‌های اخیر، هوش مصنوعی منجر به تقویت وسیع توانایی‌‌های انسانی شده و توانسته است داده‌‌های پیچیده را به بینشی تبدیل کند که می‌‌تواند در حل مسئله به انسان کمک کند. بینشی که می‌‌تواند راهگشای حل مسائلی باشد که صرفاً با تکیه بر قابلیت‌‌های انسانی قابل انجام نیست. هوش مصنوعی توانسته کیفیت زندگی انسان‌‌ها را بهبود ببخشد و کمک کند تا درک جدیدی از معنای رابطۀ انسان و ماشین داشته باشیم. رابطه‌ای که نه در تقابل با انسان، بلکه در همکاری انسان و ماشین است. رایانه‌‌های مبتنی بر هوش مصنوعی می‌‌توانند دنیاهای جدید و خارق‌‌العاده‌‌ای متشکل از تصاویر جذاب، صداهای متنوع و داستان‌‌های شگفت‌انگیز ایجاد کنند که قبلاً تجربه نکرده‌‌ایم. شاید مهمترین سئوالی که در خصوص هوش مصنوعی و هنر ممکن است مطرح شود، آن است که آیا هوش مصنوعی و به طور کلی، ماشین می‌‌تواند خلاق باشد؟ سئوال دیگری که ممکن است مطرح شود، آن است که آیا هنری كه توسط یك ماشین ساخته شده، ارزشمند است؟ از سوی دیگر، چگونه می‌‌توان خلاقیت هوش مصنوعی را ارزیابی کرد؟

شناسه محصول: 549 دسته:

مشخصات کلی

وزن 450 g
شابك

نویسنده

قطع

نوع جلد

تعداد صفحات

وزن

نوبت چاپ

سال چاپ

شمارگان

زبان

ناشر

One Comment

  1. بی صبرانه منتظر خواندن این کتاب هستم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *