کتاب مسجد سنجیده قزوین به چاپ رسيد

کتاب مسجد سنجیده قزوین به چاپ رسيد دیدگاهتان را بنویسید

مسجد» سنجیده قزوین بنایی در کنارِ راه کهنِ قزوین به ری است و در محلۀ قدیمی راهْ‌ری قرار دارد. بخش قدیمیِ این بنا امروز، گنبدخانه‌ای با درگاه‌های متعدد است که محراب کنار یکی از آنهاست. مشخص نیست صورتِ اصیلِ این بنا چگونه بوده، به دستور چه کسی ساخته شده و به چه علت و در چه دوره‌ای تغییر کاربری داده است. در زیرِ کفِ گنبدخانه نیز توده‌ای سنگ‌چین کشف شده که برابهامات بنا افزوده است. در این کتاب برآنیم تا با بررسی میراث مکتوب، روایت‌های شفاهی، منابع مصور و شواهد کالبدی، به صورت و کاربریِ اصیل بنا پی ببریم و .روایتِ دیگری از بنای سنجیده را عرضه کنیم . علاقه‌مندان برای تهیه این کتاب ارزشمند می‌توانند با مراجعه به نشانی خیابان ولیعصر، نرسیده به چهارراه طالقانی، شماره ۱۵۵۰، کتاب‌فروشی انتشارات فرهنگستان هنر، و یا همين وبگاه مؤسسه متن اقدام کنند.

مسجد سنجیده قزوین


لیلا قاسمی

مسجد سنجیده قزوین بنایی در کنارِ راه کهنِ قزوین به ری است و در محلۀ قدیمی راهْ‌ری قرار دارد.بخش قدیمیِ این بنا امروز، گنبدخانه‌ای با درگاه‌های متعدد است

1,100,000 ریال

مسجد سنجیده قزوین

مسجد سنجیده قزوین بنایی در کنارِ راه کهنِ قزوین به ری است و در محلۀ قدیمی راهْ‌ری قرار دارد.

بخش قدیمیِ این بنا امروز، گنبدخانه‌ای با درگاه‌های متعدد است که محراب کنار یکی از آنهاست. مشخص نیست صورتِ اصیلِ این بنا چگونه بوده، به دستور چه کسی ساخته شده و به چه علت و در چه دوره‌ای تغییر کاربری داده است.

در زیرِ کفِ گنبدخانه نیز توده‌ای سنگ‌چین کشف شده که برابهامات بنا افزوده است.

مسجد سنجيده در دو ضلع مشرف به گذر بوده و در هر ضلع داراي سه راه ارتباطي است. اين مسجد داراي گنبدي به سبک سلجوقي، مناره کوتاه و تزيينات مقرنس در زير گنبد است.

اين مسجد داراي سردابه‌ ايست که شباهت‌هاي بسيار زيادي به معابد مهري ايران باستان دارد.

در این کتاب برآنیم تا با بررسی میراث مکتوب، روایت‌های شفاهی، منابع مصور و شواهد کالبدی، به صورت و کاربریِ اصیل بنا پی ببریم و .روایتِ دیگری از بنای مسجد سنجیده قزوین را عرضه کنیم

شناسه محصول: 544 دسته:

مشخصات کلی

وزن 237 g
شابك

نویسنده

قطع

نوع جلد

تعداد صفحات

وزن

نوبت چاپ

سال چاپ

شمارگان

زبان

ناشر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *