کتاب فلسفه هنر منتشر شد

کتاب فلسفه هنر منتشر شد دیدگاهتان را بنویسید

به گزارش روابط‌عمومی فرهنگستان هنر، کتاب فلسفه هنر، از مدخل هنر در دانشنامه بریتانیکا، به قلم جان هاسپرس، فیلسوف فقید آمریکایی، با ترجمه مجید پروانه‌پور، عضو هیئت‌علمی پژوهشکده هنرِ این فرهنگستان، منتشر شد.
دانشنامه بریتانیکا در سال ۱۷۶۸م پا گرفت و مداخل آن را عموماً صاحب‌نظران نوشته‌اند. مؤسسه متن، با تأکید بر بازگشت به مطالب و منابع مرجع در حوزه هنر و زیبایی و دست‌یابی آسان فارسی‌زبانان، به ترجمه مداخل این دانشنامه همت ورزیده است. این کتاب پنجمین مدخل از بریتانیکاست که به زبان فارسی ترجمه می‌شود.
جان هاسپرس، فیلسوف فقید آمریکایی، در این مدخلِ نسبتاً مبسوط از دایره‌المعارف بریتانیکا، می‌کوشد تا ضمن نشان‌دادن تفاوت فلسفه هنر با حوزه‌های مجانبی چون نقد و زیبایی‌شناسی، دامنه مباحث این رشته را با ذکر مثال‌هایی از جهان‌های هنری و ادبی، به‌صورت روشن، ترسیم کند. کوشش او در این مسیر می‌تواند در گام نخست برای دانشجویان و علاقه‌مندانی مفید باشد که در جست‌وجوی دانشی مقدماتی درباره فلسفه هنرند. از آن‌جا که این مدخل را فیلسوفی خبره و کاردان نگاشته است، مطالعه آن می‌تواند تصوری درست و ساختارمند از فلسفه هنر در ذهن مخاطب ایجاد کند و شیوه‌ای منضبط برای پیگیری مباحث این حوزه پیش پای جوینده آن قرار دهد.
کتاب فلسفه هنر را مؤسسه تألیف، ترجمه و نشر آثار هنری «متن»، در ۵۰۰ نسخه و ۱۳۲ صفحه، با قیمت ۱۱۵هزار تومان، در تابستان ۱۴۰۳، منتشر کرده است

.علاقه‌مندان برای تهیه این کتاب می‌توانند از همین وبگاه مؤسسه متن و یا کتاب‌فروشی فرهنگستان هنر، به نشانی خیابان ولیعصر، نرسیده به چهارراه طالقانی، شماره ۱۵۵۰، مراجعه کنند.

فلسفه هنر – هنر در دانشنامه بریتانیکا ۵


جان هاسپرس

1,150,000 ریال

جان هاسپرس، فیلسوف فقید آمریکایی، در این مدخلِ نسبتاً مبسوط از دائرة‌المعارف بریتانیکا می‌کوشد تا ضمن نشان دادن تفاوت فلسفةهنرباحوزه‌های مجانبی چون نقد هنر و زیباشناسی، دامنةمباحثاین رشته را با ذکر مثال‌هایی از جهان‌های هنری و ادبی به صورت روشن ترسیم کند. کوشش او در این مسیر می‌تواند در حکم گام نخست برای دانشجویان و علاقه‌مندانی مفید باشد که در جست‌وجوی دانشی مقدماتی دربارةفلسفةهنرند. پساین کتاب در حکم راهنما خواهد بود و جای مطالعةمتون اصلیِ فلسفةهنررانخواهدگرفت،امااز آنجا که به دست فیلسوفی خبره و کاردان نگاشته شده است مطالعةآنمی‌تواند تصوری درست و چارچوب‌مند از فلسفةهنررادرذهن مخاطب جاگیر کند و شیوه‌ای منضبط را برای پیگیری مباحث این حوزه، پیش پای جویندة آن بگشاید.

شناسه محصول: 560 دسته:

مشخصات کلی

وزن 107 g
شابك

نویسنده

مترجم

قطع

نوع جلد

تعداد صفحات

وزن

نوبت چاپ

سال چاپ

شمارگان

زبان

ناشر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *