دیباچه‌نویسی بر مرقع: نگارش تاریخ هنر در ایران قرن دهم هجری منتشر شد

دیباچه‌نویسی بر مرقع: نگارش تاریخ هنر در ایران قرن دهم هجری منتشر شد دیدگاهتان را بنویسید

راکسبرو در این اثر به موضوع مغفول و کمترپرداخته شده‌ی متون تاریخ هنر ایران در قرن دهم ق./شانزدهم م. می‌پردازد و سعی می‌کند با کندوکاو در دیباچه‌های مرقعات، زندگی و زمانه‌ی مؤلفان، زمینه‌های ظهور و استفاده‌ی این متون، ابعاد ادبی، ساختار، زبان، ایماژهای مکرر متنی و مخاطبان آنها را مورد بررسی قرار دهد و در نهایت دیباچه‌ی دوست محمد هروی بر مرقع بهرام میرزا را به عنوان نمونه‌ی مطالعاتی تحلیل کند.اثر حاوی ۳۰ تصویر، همراه با پی‌نوشت‌های مفصل و نمودارهای روابط استاد-شاگردی هر دیباچه است که بر غنای علمی کار افزوده است.

کتاب دیباچه‌نویسی بر مرقع: نگارش تاریخ هنر در ایران قرن دهم هجری را مؤسسه تألیف، ترجمه و نشر آثار هنری «متن»، در ۵۰۰ نسخه و ۳۸۳ صفحه، با قیمت ۴۲۰ هزار تومان، در تابستان ۱۴۰۳، منتشر کرده است.

علاقه‌مندان برای تهیه این کتاب می‌توانند از همین وبگاه مؤسسه متن و یا کتاب‌فروشی فرهنگستان هنر، به نشانی خیابان ولیعصر، نرسیده به چهارراه طالقانی، شماره ۱۵۵۰، مراجعه کنند.

دیباچه نویسی بر مرقع؛ نگارش تاریخ هنر در ایران قرن دهم هجری


دیوید جی . راکسبرو

4,200,000 ریال

اکسبرو در این اثر به موضوع مغفول و کمترپرداخته شده‌ی متون تاریخ هنر ایران در قرن دهم ق./شانزدهم م. می‌پردازد و سعی می‌کند با کندوکاو در دیباچه‌های مرقعات، زندگی و زمانه‌ی مؤلفان، زمینه‌های ظهور و استفاده‌ی این متون، ابعاد ادبی، ساختار، زبان، ایماژهای مکرر متنی و مخاطبان آنها را مورد بررسی قرار دهد و در نهایت دیباچه‌ی دوست محمد هروی بر مرقع بهرام میرزا را به عنوان نمونه‌ی مطالعاتی تحلیل کند.اثر حاوی ۳۰ تصویر، همراه با پی‌نوشت‌های مفصل و نمودارهای روابط استاد-شاگردی هر دیباچه است که بر غنای علمی کار افزوده است.

شناسه محصول: 561 دسته:

مشخصات کلی

وزن 482 g
شابك

نویسنده

مترجم

قطع

نوع جلد

تعداد صفحات

وزن

نوبت چاپ

سال چاپ

شمارگان

زبان

ناشر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *