اندیشیدن با هنر، بازاندیشی انتقادی فرهنگ امروز ایران نقد و بررسی می‌شود

اندیشیدن با هنر، بازاندیشی انتقادی فرهنگ امروز ایران نقد و بررسی می‌شود دیدگاهتان را بنویسید

کتابخانه هنر با مشارکت موسسه متن فرهنگستان هنر برگزار می کند:

 

«اندیشیدن با هنر» «تحلیل فرهنگی» است، تحلیلی از جامعه و فرهنگ امروز ایران، تحلیلی از موقعیت اکنون ما از راه ارزیابی برخی قلمروها و آثار هنری. «اندیشیدن با هنر» صحبت کردن دربارۀ هنرهاست، آن‌گونه که در حوزۀ عمومی به این هنرها می‌‌‌پردازند، نه آن‌گونه که منتقدان دانشگاهی بر اساس نقد نظریه‌محور و مطابق نظریه‌های نشانه‌شناسی، ساختارگرایی، نوتاریخی‌گری، پسااستعماری یا صورت‌گرایی و دیگر نظریه‌ها آثار و متون هنری و ادبی را نقد می‌کنند.

«اندیشیدن با هنر»، بخشی از تقلاهای فکری یک معلم دانشگاه است در حوزۀ عمومی ایران در دهۀ اخیر، دهۀ پایانی سدۀ چهاردهم هجری شمسی. این گفتارها برای این ارائه نشدند که روزی کتاب شوند، آنها محصول موقعیتی معین بودند و در پاسخ به آن موقعیت، به ‌صورت زنده و پراکنده در فضایی گفت‌وگویی میان جمع پرشماری از افراد با ویژگی‌ها و رشته‌های تحصیلی مختلف ارائه شدند و شکل گرفتند.

«اندیشیدن با هنر» در فضای دیجیتالی شدۀ جامعۀ ایران شکل گرفت.

 

ویژه برنامه ی نقد و بررسی کتاب اندیشیدن با هنر به همت کتاب خانه ی هنر و مشارکت انتشارات فرهنگستان هنر با حضور نویسنده ی کتاب آقای دکتر نعمت الله فاضلی ، منتقدین و اساتید دانشگاه و همچنین جمعی از اصحاب فرهنگ و هنر در چهارشنبه ۲۵ مرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۸ الی ۲۰ در فرهنگسرای ارسباران ؛ خیابان دکتر شریعتی ، بالاتر از پل سیدخندان ، خیابان ارسباران (جلفا) برگزار خواهد شد حضور برای علاقه‌مندان آزاد است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *